Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

WOJOWNIK wygrywa klasyfikacje generalną na kolejnym ważnym Turnieju

Data publikacji: 2014-03-04, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj

49 zawodników  „Wojownika” walczyło o medale Mistrzostw Śląska Skrzatów, Kadetów, Młodzików i eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się 22.02.2014 roku w Rybniku i startowało w nich łącznie 250 zawodników z 8 klubów. Po raz kolejny Wojownik mimo najmłodszej obecności na arenie Taekwon-do pokazał, że liczy się na Śląskiej ziemi.

Nasi zawodnicy wywalczyli 9 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali. Oczywiście najbardziej cieszą nas te złote. W Konkurencji Walk nie do zatrzymania byli Kacper Psuj (46 kg), Ola Koszczyk (55 kg), Patrycja Drabczyk (+60kg), Wiktoria Krok (60 kg). W konkurencji układów po raz kolejny wygrała Zuzanna Tomczyk. Kolejne Złoto - tym razem w technikach specjalnych wywalczyli - ponownie Ola Koszczyk zostając najlepszą zawodniczką turnieju wraz z Kacprem Kowalikiem, który dorzucił poza złotem w technikach srebro w walce. Taka ilość medali dała naszemu klubowi I miejsce w generalce kategorii Juniorów młodszych. W kategorii wiekowej Młodzików złoty medal wyskakał Kacper Łyko. Dla Kacpra jest to 3 złoty medal z rzędu w tej konkurencji. Ostatnie złoto wywalczyła debiutująca na tak dużej imprezie 7 letnia Wanessa Skupień, która nie dała szans swoim rywalkom, również w technikach specjalnych.

Trener dziękuje wszystkim za postawę i wytrwałość w całodziennych zmaganiach. „Byliście świetni, wszyscy zaczynając od najmłodszej w naszej ekipie Wannesy Skupień kończąc na najstarszym Kubie Kantorze”.

Podziękowania należą się również Fundacji „Młodzi-młodym”  oraz Pani Agnieszce Kowalik i Panu Krzysztofowi Nykiś za pomoc w organizacji koszulek dla naszych Wojowników.

„Wielkie Taekwon za kolejne Święto dla mnie jaki był wasz sobotni występ na Zawodach w Rybniku” powiedział Trener na podsumowanie zawodów tej rangi.