Kolejne sukcesy KS "Wojownik" SPORT I REKREACJA - Miejski serwis informacyjny: Kłobuck, Krzepice, Lipie, Miedźno, Opatów
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

Belka

Kolejne sukcesy KS "Wojownik"

Data publikacji: 2013-11-27, Data modyfikacji: 2013-11-27
A A AWydrukDrukuj

Po bardzo udanym występie w Poczesnej KS Wojownik Kłobuck nie zwalnia tempa. Z Olimpiady Integracyjnej Taekwon-do, która odbyła się 23.11.2013 r. w Zabrzu WOJOWNIK TEAM wraca z workiem medali. Klub w klasyfikacji generalnej zajął 2 miejsce ustępując tylko wielkiemu Dragonowi Janów.

Worek z medalami rozwiązały skrzaty w konkurencji kopnięć - Gabriel Grabek i Hania Majer zdobyli medale złote, natomiast Dominika Majer medal srebrny. Wagę medali podkreśla fakt, że były to pierwsze zawody tych młodych Wojowników. Osiem kolejnych medali zostało zdobytych w konkurencji technik specjalnych. Zawodnicy muszą rozbić drewnianą deskę umocowaną na wysokości nierzadko przewyższającej wzrost zawodnika. To trudne zadanie powiodło się m.in. Oliwii Świącik, Kacprowi Łyko, Gabrielowi Grabek i Hani Majer, którzy zdobyli dla Wojownika złote medale. Srebrne wywalczyli Dominika Ziętal, Dominika Majer oraz Mateusz Pełka. Brąz do kompletu dorzuciła Oliwia Romańska. W konkurencji układów złoto wywalczył Jakub Pietrzyk z coraz silniejszej sekcji Wojownika działającej w Konopiskach. Dobre wyniki (brązowe medale) uzyskali jego koledzy Dominik Gałuszka oraz Patryk Luksa. Do Kłobucka brąz przywieźli Dominika Ziętal, Paweł Rojszczyk, Paweł Kiepura. Ze srebrem powrócili Oliwia Świącik, Kacper Łyko, Norbert Kowalik i Kacper Sas. Ostatnią rozgrywaną konkurencją była walka sportowa. Również w tej konkurencji zawodnicy Wojownika pokazali najwyższą klasę – złoto w kategorii do 50 kg zdobyła Aleksandra Koszczyk. To pierwsze złoto Oli, zdobyte już w drugim turnieju, w którym brała udział.  Na drugim miejscu podium stanęli Kacper Kowalik (kategoria do 60 kg), Ewa Bogatko (do 55 kg) oraz Damian Wolny (kategoria plus 80 kg). Brąz w walkach zdobyli Maciej Frydrych (do 54 kg), Hubert Gloc (do 48 kg) oraz Tomasz Bogatko (+80 kg). To już kolejny turniej pana Tomasza, w którym wygrywa walki z dużo młodszymi zawodnikami udowadniając tym samym, że ważniejsze od wieku jest zaangażowanie w codzienne treningi i olbrzymia wytrwałość w dążeniu do celu.

Zdaniem trenera Wojownika Artura Osuchowskiego na tych zawodach zabrakło czołowych zawodników. Jednak 40 zawodników, biorących udział w tych zawodach wywalczyło w sumie 8 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych krążków. Świadczy to o wysokiej dyspozycji zawodników młodego kłobuckiego klubu. Dyspozycja ta po raz kolejny będzie mogła zostać potwierdzona kolorowymi krążkami – już 1 grudnia Wojownicy wezmą udział w kolejnych zmaganiach. Tym razem będzie to Międzynarodowy Turniej Taekwon-Do Mazovia Masters Cup 2013. Jak sama nazwa wskazuje wydarzenie ma rangę międzynarodową o bardzo wysokim poziomie. Trzymajmy zatem kciuki za świetne wyniki przedstawicieli naszego regionu.