Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Sukcesy KS "Wojownik"

Data publikacji: 2013-11-14, Data modyfikacji: 2013-11-14
A A AWydrukDrukuj

W dniu 9 listopada br. w Poczesnej odbył się Międzynarodowy Puchar Śląska w Taekwon-do. Na zawody zgłosiło się 183 zawodników z 8 klubów (Wojownik Kłobuck, Orient Kłobuck, Częstochowska Akademia Taekwon-do, Sparta Głubczyce, Victoria Działoszyn, UKS Zabrze, Dragon Janów, Taekwon-do Bratysława). Zawody zostały rozegrane w konkurencji walki sportowej dla juniorów i seniorów oraz układów i kopnięć w kategorii skrzata, kadeta imłodzika. Wojownik Kłobuck wystawił na te zawody rekordową liczbę 63 zawodników, w wieku od 6 do 48 lat. Wojownicy zdominowali większość konkurencji - zdobyli łącznie 10 złotych, 15 srebrnych i 25 brązowych medali. Dało to klubowi z Kłobucka bezapelacyjne 1 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów, pokonując taką potęgę Polskiego Taekwon-do jak K.S. Dragon Janów. Poza świetną stałą dyspozycją naszych najmłodszych "Wojowników" (złoto w układach Zuzanny Tomczyk, Norberta Kowalika oraz Arkadiusza Słomiana, Kacpra Łyko i  Weroniki Nykiś w technikach specjalnych) bardzo dobre walki stoczyli - jeszcze mało doświadczeni w walce sportowej - Juniorzy. Debiutująca w walkach do 53 kg Aleksandra Koszczyk zdobyła srebrny medal, a zaraz za nią na podium stanęły Ewa Bogatko oraz Karolina Chuda zdobywając 3 miejsca.

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Patrycja Drabczyk w walce o wejście do finału w swojej kategorii wagowej pokonała dużo bardziej doświadczoną Agatę Smorąg (CzAT), która ma na swoim koncie również medale z turniejów w Kick boxingu. Srebrne medale po bardzo zaciętych bojach, w wagach do 48 kg i 54 kg zdobyli Maciej Frydrych i Błażej Wolny. Szczególnie Błażej pokazał, że nazwa klubu nie jest przypadkowa. Dopiero po dogrywce uległ Mistrzowi Polski Łukaszowi Krzemińskiemu z Dragona Janów. Bezkonkurencyjny w walkach do 60 kg był Patryk Pelc, który po 3 wymagających pojedynkach wygrał całą kategorię. W  kategoriach seniorów wagę do 80 kg zdominowali nasi bracia - Łukasz i Damian Wolni, którzy doszli do finału i rozegrali między sobą przyjacielski pojedynek. Tym razem Damian, po drugiej dogrywce okazał się lepszy od Łukasza. W wadze do 71 kg srebrny medal zdobył Niccolo Bugaj, zaraz za Tomaszem Janeczkiem również z "Wojownika". Na wielkie słowa uznania zasługują - Tomasz Bogatko oraz Rafał Pelc, którzy wywalczyli brązowe medale w walkach do 71 kg i +80 kg Seniorów. Tomek i Rafał walczyli z zawodnikami o połowę młodszymi od siebie, nie ustępując im ani na krok i pokazując co to znaczy walka do samego końca.
"Wojownicy" nie maja dużo czasu na odpoczynek - już za dwa tygodnie zawody w Zabrzu. Oby z równie dobrym rezultatem, jak na zawodach w Poczesnej.