Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tytuł BEZPIECZNEJ SZKOŁY zdobyło Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku

Data publikacji: 2013-06-04, Data modyfikacji: 2013-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku zdobyło tytuł BEZPIECZNEJ SZKOŁY oraz członkostwo OGÓLNOPOLSKIEGO KLUBU BEZPIECZNE SZKOŁY

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, w okresie od 10 października 2012r. do 30 marca 2013 r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem II Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”, pod hasłem „Prawo, Przyjaźń, Tolerancja”.

Organizatorami II Ogólnopolskiego Konkursu byli:

 • Redakcja miesięcznika Perspektywy Europejskie
 • Fundacja Państwo Obywatelskie - organizacja pożytku publicznego
 • Komitet Honorowy w skład którego wchodzili przedstawiciele Sejmu, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej,  Kuratorów Oświaty, Rektorów Wyższych Uczelni, Gospodarzy Miast i Regionów.

Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Kłobuckie Gimnazjum przystępując do konkursu przyjęło na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury składające się z przedstawicieli organizatorów konkursu na podstawie sprawozdań z dziesięciu zadań oraz sprawozdania zbiorczego.

Koordynatorem działań konkursowych była p. Teresa Górecka – Józiak, która w okresie od 10 października 2012 r. do 15 kwietnia 2013 r. uczestniczyła również w seminarium przeprowadzonym w formule e-learning przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie „Bezpieczna Szkoła 2013”.

UM Kłobuck, Źródło artykułu: www.gminaklobuck.pl, Autor zdjęć: UM Kłobuck
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola